Vi på Skogsaktuellt

Om du redan har en kontakt på Jordbruksaktuellt kan du istället kontakta den för att ställa frågor eller boka annonser.

Säljare

Camilla Rohlén

Säljare

0790680670

camilla@ja.se

Maria Sandberg

Säljare & Grafisk formgivare

019-16 61 36

maria@ja.se

Pernilla Sjösten

Säljare & Grafisk formgivare

019-16 61 40

pernilla@ja.se

Robert Eklund

Säljare, Skog

019 - 16 61 44

robert@skogsaktuellt.se

 

Redaktion

Ausrine Öhrström

Journalist/Teknikreporter

019-16 64 64

ausrine@ja.se

Madeleine Rapp

Journalist

073-632 89 97

madeleine@ja.se

Pär Andersson

Journalist

073-925 05 41

par@skogsaktuellt.se

 

Produktion & Formgivning

Malin Strandli

Grafisk formgivare

019-16 61 31

malin@ja.se

Michael Bodin

Grafisk formgivare

019-16 64 69

michael@ja.se

 

Administration & Prenumeration

Annica Coelho

Prenumerationer och fakturafrågor

019-16 61 38

annica@ja.se

Stefan Ljungdahl

VD, Ansvarig utgivare

019-16 61 34

0733-67 38 50

stefan@ja.se

 

Ekonomi & Administration

Eva Bergman

Ekonomi

019166132

eva@ja.se

 

Telefon 019 - 760 94 10
Telefontider
 
Må-To 8.30-17.00
Fredag 8.30-16.00
Ofta svarar vi både tidigare och senare.
Adress
Örebro-Kontoret i Google maps
Jordbruksaktuellt AB
Boställsvägen 4
702 27 Örebro

Nyhetsbrev

Prenumerera på vårt nyhetsbrev
Direkt i din inkorg!

Senaste

Björken, vilken multikonstnär!

Krönika: In i det sista tänkte jag att det här får bli en krönika om det stundande EU-valet och skogens roll. Men sen åkte jag söderut och mötte vårens spirande grönska vilket för en stund upplöste politikens virrvarr ur sinnet. Särskilt närvarande var björken – i form av höga pollenhalter och alla små musöronen som kommit att klä, de tidigare nakna grenverken. Och jag kände att det skulle vara på sin plats för mig, som skogsvetarstudent i björkarnas stad, att tillägna Sveriges vanligaste och kanske alldagligaste (?) lövträd en krönika. För även om få anser att björken är kungen i djungeln, så är den ständigt aktuell och inte minst inom skogsbruket där den är på frammarsch.

 

Kommentera